Zadbaj o swoją instalację fotowoltaiczną – zwiększ uzyski i ciesz się jej bezawaryjną pracą.

Wszyscy producenci komponentów instalacji fotowoltaicznych prześcigają się w długości gwarancji dot. produktywności i żywotności swych produktów.
Stwarza to niekiedy mylne wrażenie, że posiadacz instalacji może przez „x” lat pozostawić ją samej sobie, by cieszyć się uzyskami na poziomie deklarowanym podczas spotkania z handlowcem.

Trzeba pamiętać jednak, że gwarancje deklarowane przez producentów niejednokrotnie obwarowane są pewnymi warunkami, które użytkownik instalacji musi spełnić by zapewnić sobie określony czas spokoju.

Oczywiście o instalację warto dbać nawet jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi „prosumentami”.
Z jakich usług warto więc skorzystać? Odpowiedzią są dedykowane usługi, których listę przedstawiamy poniżej.

Mycie paneli
Zaniedbanie paneli wiąże się z ich niższą wydajnością nawet do 20%. Najczęściej występujące zanieczyszczenia to drobne cząstki takie jak: spaliny, pył pochodzący z pól, piasek , ptasie odchody, liście.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych przez profesjonalną ekipę wpływa zarówno na wydajność ich pracy, jak i zapobiega przed ich uszkodzeniem. Dzięki użyciu odpowiednich środków zwiększa się również ochrona przed powtórnym zabrudzeniem oraz powstawaniem zacieków, co ma realny wpływ na przedłużenie ich żywotności i zwiększenie uzysków. Czyste panele mają też wpływ na estetykę nieruchomości.

Przegląd instalacji
Nawet najwyższej klasy panele, falownik i inne części instalacji – dla swojej bezawaryjnej pracy wymagają sprawdzenia i konserwacji. Niejednokrotnie regularne przeglądy instalacji są również warunkiem utrzymania gwarancji.
W GlobalEco wychodzimy z założenia, że lepiej jest zapobiegać niż „leczyć”, zalecamy więc wykonywanie corocznych przeglądów. Takie rozwiązanie jest tańsze i pozwala uniknąć kosztownych napraw.

Przegląd podstawowy zawiera sprawdzenie:

  • stabilności konstrukcji i mocowań paneli PV
  • sprawdzenie połączeń DC, przewodów oraz tras kablowych
  • ciągłości uziemienia konstrukcji
  • ogólnego stanu rozdzielni elektrycznej
  • falownika (czyszczenie radiatorów/ wentylatora)
  • poprawności pracy całego systemu

 

Przedłuż gwarancję
Jeśli gwarancja na Twoją instalację fotowoltaiczną niebawem się skończy lub już się skończyła, warto zadbać o swój spokój i bezpieczeństwo zlecając jej przegląd i wydłużając okres gwarancji. Sprawdzimy Twoją instalację i sprawimy byś znów mógł cieszyć się optymalną pracą swojej fotowoltaiki oraz wysokimi uzyskami.

Możesz przedłużyć gwarancję na okres 12 – 96 miesięcy. Dzięki przedłużonej gwarancji nie musisz martwić się o naprawę usterek – wystarczy zgłosić to do nas, a my szybko i sprawnie zajmiemy się usterką.

Ubezpieczenia
Instalacje fotowoltaiczne to najczęściej inwestycje nowoczesne, przy których budowie stosuje się najwyższej jakości komponenty. Nie da się jednak wykluczyć różnych sytuacji losowych – dlatego warto ubezpieczyć, zarówno instalację jak i dom, garaż na której są zainstalowane. W zależności od ubezpieczyciela zakres ochrony może być różny. Najczęściej w przypadku wykupienia ubezpieczenia „od wszystkich ryzyk” ochrona obejmuje szkody powstałe na skutek między innymi:

  • wyładowań atmosferycznych, huraganu, mrozu, unoszenia kry, opadu gradu, śniegu, pożaru, osmalenia, przypalenia, huku ponaddźwiękowego, lawiny, żarzenia, tlenia, wybuchu, implozji, powodzi, osunięcia i zapadania ziemi, upadku drzewa, masztu, statku powietrznego, jego części lub ładunku, kradzieży, wandalizmu, błędu eksploatacyjnego, a także braku umiejętności,
  • awarii mechanizmów, które wynikają  z wadliwego działania lub niezadziałania osprzętu elektrycznego, w tym falowników lub urządzeń bezpieczeństwa, zwarcia, przepięcia, błędu projektowego, wad materiałowych lub wadliwego wykonania instalacji,
  • innych niewyłączonych przyczyn.

Warto ubezpieczyć się na wszelki „wypadek”.

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to dobra inwestycja. Zyskujesz darmową energię, podwyższasz wartość swojej nieruchomości i dbasz o środowisko ograniczając emisję CO2 do atmosfery. Zadbaj o to by Twoja instalacja pracowała niezawodnie przez wiele lat, a Ty mógł spokojnie i bezpiecznie cieszyć się wysokimi uzyskami.

Poznaj szczegóły naszej oferty usług dedykowanych dla Ciebie i Twojej instalacji: