CARPORT – opcja 3 w 1

Jeśli rozważasz zakup instalacji fotowoltaicznej, ale:

⚡nie masz miejsca na gruncie?
⚡brak miejsca lub kształt dachu uniemożliwiają montaż modułów?
⚡myślisz o budowie wiaty ogrodowej lub samochodowej?

Pomyśl o instalacji w formie CARPORTu

Carport fotowoltaiczny to zadaszone miejsce postojowe, zbudowane z konstrukcji stalowej lub drewnianej z jednospadowym albo dwuspadowym dachem.
Wiatę można ustawić w dowolnym miejscu blisko lub niezależnie od budynków mieszkalnych.
Jest lekka, prosta w montażu i praktyczna — chroni auto przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Carport dla Ciebie i Twojej firmy

Carporty fotowoltaiczne stają się codziennością. To rozwiązanie, które wybierają inwestorzy indywidualni, firmy, instytucje gminne i miejskie, ponieważ wielkość carportu i moc instalacji fotowoltaicznej można dopasować do indywidualnych wymagań każdego klienta. Najmniejszy carport pomieści jeden — dwa pojazdy. Bez problemu można go rozbudować o kolejne elementy, tak by pod dachem z panelami zaparkowało kilka lub kilkanaście pojazdów.

Przy niewielkich carportach użytkowanych przez osoby prywatne, moc modułów fotowoltaicznych może osiągać 5-10 kWp. Wystarczająco, by z darmowego prądu korzystało całe gospodarstwo domowe.
Moduły montowane na carporcie są bardzo odporne na czynniki atmosferyczne: wiatr, śnieg, grad o dużej średnicy, jednocześnie zadaszenie z panelami chroni także samochód.

Carport na osiedlu czy parkingu firmy może pełnić funkcję podwójną: zadaszenia dla pojazdu i elektrowni fotowoltaicznej! Wiata fotowoltaiczna wygląda efektownie, jest źródłem darmowej energii elektrycznej, także tej niezbędnej do naładowania samochodu elektrycznego, hulajnogi czy roweru.

Carport czy konstrukcja na gruncie?

Carport fotowoltaiczny jest doskonały gdy:
–  konstrukcja budynku uniemożliwia zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na dachu ( dach jest zacieniony lub zwrócony w kierunku, który nie gwarantuje wydajnego i poprawnego działania paneli),
– działka jest zbyt mała, by zamontować na niej instalację gruntową,
– klient nie chce zasilać domu z paneli, ale ładować pojazdy elektryczne i potrzebuje zadaszenia parkingu.

Praktyczną opcją jest wiata ze stacją ładowania pojazdów bezpośrednio z fotowoltaiki. Świetne rozwiązanie dla indywidualnych klientów, ale także firm, które chcą zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów albo czerpać zyski, oferując możliwość parkowania i ładowania pojazdów elektrycznych.

Carport to idealne rozwiązanie dla:

Klientów indywidualnych, którzy chcą produkować energię ze słońca, ale nie mają miejsca na działce, by zbudować konstrukcję na gruncie, lub nie mogą założyć paneli fotowoltaicznych na dachu

Firm, które chcą być konkurencyjne i przyciągać klientów. Mogą one zapewnić miejsca parkingowe pod zadaszeniem i z opcją ładowania pojazdów. Dach nad miejscami parkingowymi to dobre rozwiązanie przy marketach, delikatesach, na polach namiotowych, kempingach.

Urzędów gmin i miast, w których szanuje się środowisko i sprzyja rozwiązaniom proekologicznym. Wiata samochodowa z panelami fotowoltaicznymi to doskonałe rozwiązanie na parkingu urzędu, przy placach zabaw dla dzieci, na parkingach rowerowych, w pobliżu parków, terenów rekreacyjnych.

Deweloperów, którzy zapewniają mieszkańcom osiedli miejsca parkingowe. Carport może służyć gościom osiedla, może być także formą zadaszenia punktów zbiórki selektywnej odpadów. Wiata nad pojemnikami na odpadki może jednocześnie produkować darmowy prąd!

Zapytaj nas o indywidualny projekt i wycenę: