Klimatyzator typu Split składa się z dwóch jednostek: urządzenia wewnętrznego (parownika), mającego za zadanie chłodzenie/ogrzewanie powietrza w pomieszczeniu oraz jednostki zewnętrznej (skraplacza), składającej się ze sprężarki, skraplacza, zaworu rozprężnego i zaworu czterodrogowego. Zadaniem jednostki zewnętrznej jest przygotowanie czynnika chłodniczego do odpowiedniego trybu pracy jednostki wewnętrznej. Obydwie jednostki, połączone rurami chłodniczymi, tworzą szczelnie zamknięty układ, wypełniony czynnikiem chłodniczym.

Komfort termiczny

W upalne dni, ale także urządzenia te dbają o nasz komfort również w zimie. Szczególnie dobrze sprawdzają się w sezonie przejściowym, gdy stałe grzanie nie jest jeszcze potrzebne. Ich olbrzymią zaletą jest błyskawiczne działanie.

Jakość powietrza

klimatyzatory stacjonarne zapewniają nam stały dopływ świeżego powietrza, które pobierają z zewnątrz. Większość klimatyzatorów dba też o poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Wyższa wydajność, dobry sen

Odpowiednio ustawiona klimatyzacja powoduje, że zasypiamy bez problemu i budzimy się wypoczęci. Wiele urządzeń ma tryb nocny, w którym pracują ciszej, aby nie przeszkadzać w zasypianiu.

Myśląc o zakupie klimatyzatora musisz się jednak liczyć z dość kłopotliwym montażem, dużą zmiennością temperatur zewnątrz vs wewnątrz, a także stosunkowo wysokimi kosztami energii. 
Dlatego jeśli rozważasz zakup klimatyzatora, a w domu masz stare, nieekologiczne źródło ciepła, z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta pomp ciepła. Są to urządzenia wszechstronne. Ich atutem jest m. in. funkcja chłodzenia.  
Przy wymianie nieekologicznego źródła ciepła na pompę ciepła możesz otrzymać dotacje w wysokości do 37 000 z a także szereg innych ulg i korzyści.

Zapoznaj się z naszą ofertą:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Podaj telefon – oddzwonimy!

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych w celu realizacji usługi polegającej na kontakcie z pracownikiem GlobalECO.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.