Celem inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie gminy oraz opracowanego na jej podstawie raportu i harmonogramu działań, jest wdrożenie skutecznych rozwiązań, mających na celu obniżenie poziomu substancji stałych w powietrzu do poziomów dopuszczalnych a tym samym poprawę stanu zdrowia i jakości życia mieszkańców gminy.

Głównym przedmiotem inwentaryzacji są kotłownie węglowe i piece grzewcze, w których spalanie odbywa się w nieefektywny i nieekologiczny sposób. Najczęściej wykorzystywanym w nich paliwami są węgiel kamienny o złej charakterystyce i niskich parametrach grzewczych, węgiel brunatny, drewno, a także niejednokrotnie odpady z gospodarstw domowych, które bezpośrednio odpowiedzialne są za przekroczenia norm jakości powietrza.

IZC realizujemy poprzez wizytę na budynku i wywiad bezpośredni (ankieta). Inwentaryzację przeprowadzają doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy, dzięki czemu poza efektem sondażowym, realizujemy efekt edukacyjny i doradczy w zakresie:

 • obowiązującej uchwały antysmogowej,
 • propozycji alternatywnych, optymalnych i ekologicznych źródeł ciepła,
 • poprawy efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych (zmniejszenie strat ciepła) i obniżenia kosztów utrzymania (zmniejszenie zużycia energii elektrycznej) poprzez termomodernizację budynku,
 • pozyskania źródeł finasowania i dofinansowania powyższych działań.

Zakres rzeczowy IZC obejmuje:

 1. Inwentaryzacja wszystkich źródeł niskiej emisji, której wynikiem będą:
  • ankiety z każdego punktu adresowego, zawierające niezbędne dane;
  • zestawienie zinwentaryzowanych źródeł ciepła w formacie Excel;
 1. Raport końcowy z przeprowadzonej inwentaryzacji;
 2. Szczegółowy harmonogram ograniczenia emisji substancji z procesu wytwarzania energii cieplnej dla potrzeb ogrzewania w lokalach mieszkalnych, handlowych, usługowych oraz użyteczności publicznej w gminie, którego głównym celem jest likwidacja źródeł niskiej emisji odpowiedzialnych za przekroczenia norm jakości powietrza na terenie gminy.

Zaufali nam już:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Podaj telefon – oddzwonimy!

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych w celu realizacji usługi polegającej na kontakcie z pracownikiem GlobalECO.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.