Zakup auta elektrycznego staje się coraz tańszy dla firm, dzięki podwyższonej stawce amortyzacji, a także dzięki wsparciu przy zakupie samochodów elektrycznych dla osób fizycznych.

Dowiedz się więcej na temat elektromobilności, zadbaj o ekologię i odpowiedzialność społeczną swojej firmy

Zakup auta elektrycznego staje się coraz tańszy dla firm, dzięki podwyższonej stawce amortyzacji, a także dzięki wsparciu przy zakupie samochodów elektrycznych dla osób fizycznych.

Dowiedz się więcej na temat elektromobilności, zadbaj o ekologię i odpowiedzialność społeczną swojej firmy

Ładuj swój samochód elektryczny za darmo!

Dzięki instalacji fotowoltaicznej jesteśmy w stanie produkować darmowy prąd ze słońca. Wystarczy kawałek niezacienionego dachu lub gruntu, by zainstalować zestaw, który pozwoli wyprodukować określoną ilość energii elektrycznej – co istotne, jesteśmy w stanie z bardzo dużą dokładnością oszacować roczne uzyski z takiej instalacji. Co możemy później zrobić z tym prądem? Możemy go wykorzystać w dowolny sposób – w tym do zasilania akumulatorów w samochodzie elektrycznym!

Sprawdź naszą ofertę na instalacje fotowoltaiczne

Kto może uzyskać wsparcie na zakup auta?

Przepisy mówią o tym, że wsparcie w zakupie pojazdu przewidziane jest dla osób fizycznych. Dlatego do wniosku o udzielenie dopłaty należy załączyć oświadczenie potwierdzające, że wnioskodawca nie prowadzi działalności gospodarczej.

Jaką ładowarkę wybrać?

Bardzo istotne dla wyboru stacji znacznie ma pożądany czas ładowania samochodu ale też jego relacja do kosztu zakupu urządzeń. W przypadku stacji AC czas ładowania będzie uzależniony od mocy przetwornicy wbudowanej wewnątrz auta. Naładowanie baterii samochodu w 30-60 minut osiągalne będzie jedynie w ładowarkach DC, których koszt zakupu jest dość wysoki dla klienta indywidualnego. Jeśli krótki czas ładowania nie jest dla nas istotny wówczas wystarczy stosunkowo tania ładowarka AC.

Jak wysoka będzie dopłata do zakupu samochodu?

Dopłata do zakupu samochodu elektrycznego wyniesie 30% jego wartości brutto, jednak nie więcej niż 18 750 zł. W przypadku auta napędzanego wodorem jest to również 30% ceny brutto, jednak nie więcej niż 90 000 zł

Dopłaty do zakupu auta nie uzyskamy jeśli zostało już dla niego udzielone wsparcie ze środków FNT bądź innych źródeł publicznych, w tym ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.

Masz inne pytania dotyczące elektromobilności? Sprawdź FAQ  lub skontaktuj się z nami.

Dowiedz się więcej na temat odnawialnych źródeł energii.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Podaj telefon – oddzwonimy!

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych w celu realizacji usługi polegającej na kontakcie z pracownikiem GlobalECO.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.