Magazyn energii umożliwia przechowywanie prądu, kiedy produkcja energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną, przeważa nad zużyciem, co często określa się mianem „odłożenia konsumpcji energii elektrycznej w czasie”. Zgromadzone w ten sposób nadwyżki mogą być następnie wykorzystywane w momentach zwiększonej konsumpcji. Tak więc, dzięki magazynom energii można:

  • zatrzymać wyprodukowaną energię – w przypadku gdy posiadacz instalacji PV nie korzysta z magazynu energii, to oddaje wyprodukowany prąd bezpośrednio do sieci energetycznej, skąd wraca do niego tylko 80% mocy. Natomiast dzięki magazynowi cała energia zostaje do jego dyspozycji na miejscu;
  • zyskać niezależność – magazyn energii zabezpiecza jego właściciela przed przerwami w dostawie energii. Dzięki temu zarówno gospodarstwo domowe, gospodarstwo rolne, jak i przedsiębiorstwo, są odporne na wszelkiego rodzaju awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia.

Dlaczego magazyn energii

Maksymalizacja zużycia

Niezależność energetyczna

Dostępność

Optymalność

Maksymalizacja zużycia
Maksymalizacja wykorzystania wyprodukowanej energii.
Niezależność energetyczna
Niezależność energetyczna, mamy prąd nawet jeśli nie ma go w sieci.
Dostępność
Możliwość wykorzystania tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej – domek na działce czy w lesie.
Optymalność
Możliwość wyboru pojemności, w zależności od potrzeb.
Poprzednie
Następne
Jeśli myślisz o magazynie energii z pewnością zainteresuje Cię też:
Nasze instalacje opieramy o wyłącznie europejskie moduły a także znane i sprawdzone światowe marki w zakresie pozostałych komponentów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Podaj telefon – oddzwonimy!

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych w celu realizacji usługi polegającej na kontakcie z pracownikiem GlobalECO.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.