Piece gazowe

Proces spalania paliwa w kotłach gazowych odbywa się poprzez wymieszanie go z odpowiednią ilością powietrza w takim stosunku, aby powstała mieszanka palna. Teoretycznie produktami spalania powinny być dwutlenek węgla i para wodna. W praktyce dodatkowo wydzielają się jeszcze tlenki węgla lub tlenki azotu. Zawartość w spalinach pary wodnej świadczy o tym, iż zgromadzona jest w niej energia, która jest bezpowrotnie tracona przez odparowanie do komina. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. W kotłach konwencjonalnych energia ta jest bezpowrotnie tracona, ponieważ ciepła para wodna uchodzi wraz ze spalinami przez komin. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych.

Zalety:

Piece na pellet

Pellet to produkt grzewczy dostępny pod postacią granulatu. Powstaje w wyniku sprasowania pod wysokim ciśnieniem rozdrobnionego drewna, trocin, słomy lub pędów wierzby energetycznej. Jest to paliwo ekologiczne, a podczas jego spalania emisja substancji smolistych jest bardzo niska.

Działanie: Po uruchomieniu podajnika paliwa, pellet trafia na ruszt, gdzie następuje jego rozpalenie. Ze względu na to, że pellet jest łatwopalny, na kotle znajduje się czujnik temperatury oraz zawór wodny, które w razie zbyt wysokiej temperatury gaszą płomienie. Wentylator nadmuchowy z kolei podtrzymuje płomień na ruszcie. Gdy woda w obiegu osiągnie odpowiednią temperaturę, włączony zostaje podajnik paliwa. Proces spalania ma charakter ciągły, ponowne uruchomienie podajnika nastąpi wówczas, gdy temperatura w obiegu spadnie

Korzyści:

Jeśli rozważasz zakup nowoczesnego źródła ciepła, z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta pomp ciepła.  Są to urządzenia wszechstronne. Ich atutem jest m. in. funkcja chłodzenia.

Przy wymianie nieekologicznego źródła ciepła na pompę ciepła możesz ponadto otrzymać dotacje w wysokości do 37 000 z a także szereg innych ulg i korzyści.

Zapoznaj się z naszą ofertą:

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Podaj telefon – oddzwonimy!

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych w celu realizacji usługi polegającej na kontakcie z pracownikiem GlobalECO.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.